poprzednie
wiedza i doswiadczenie

Możesz nam zaufać!

  • 21 lat w branży usług księgowych
  • 10 lat w modelu hybrydowym
  • Ubezpieczenie OC biura rachunkowego
  • Umowa z przeniesieniem odpowiedzialności na biuro rachunkowe
Poznaj naszą historię »
następne

Aktualności

Zasady odliczania podatku VAT naliczonego Część 1

2019-06-11: Rozliczenie podatku VAT nie jest sprawą łatwą dla bardzo wielu podatników. Ustalenie momentów czy można i kiedy dokonać odliczenia podatku VAT z dokumentów potwierdzających zakup jest bardzo ważne w aspekcie prawidłowości ustalenia zobowiązania lub nadwyżki VAT. Dlatego też, podatnik powinien znać kilka podstawowych zasad, którymi rządzi się rozliczenie i odliczenie podatku VAT. Co to jest […] Czytaj więcej »

Dochód w działalności gospodarczej

2019-06-04: Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z osiąganiem korzyści w postaci zarobku pomniejszonego o wydatki niezbędne do jej prowadzenia. Niemal w każdej firmie przychodzi czas, gdy podatnik będzie ubiegał się o dofinansowanie swojej działalności, które będzie pochodzić ze źródeł obcych. Może ono przybrać postać kredytu, pożyczki czy też dotacji ze środków krajowych, ale także unijnych. W […] Czytaj więcej »

Informacja o zmianie Cennika (tabeli pakietów) i Regulaminu świadczenia usługi Taxe od 1.06.2019 / 1.07.2019 r.

2019-05-30: Szanowni Państwo,informujemy, że w dniu 30.05.2019r. został udostępniony nowy Cennik (tabela pakietów) oraz Regulamin świadczenia usługi Taxe. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Nowe dokumenty zostały opublikowane w sekcji „Oferta”, można je pobrać również bezpośrednio za pośrednictwem linków:Regulamin: https://www.taxe.pl/RegulaminUslugiTaxe_2019-06-01.pdfCennik (tabela pakietów): https://www.taxe.pl/CennikUslugiTaxe_2019-06-01.pdf Przygotowaliśmy również dokument zawierający wyłącznie listę wprowadzonych zmian: Nowe wersje dokumentów obowiązują od […] Czytaj więcej »

Ułatwienia dla podatników na ryczałcie

2019-05-14: Rok 2019 przyniósł szereg zmian w różnych ustawach podatkowych. Ustawodawca dokonał tez wielu zmian w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym. Pierwszy raz zmiany te będą miały zastosowanie od wykonywanych przez podatnika rozliczeń w 2019r. Inne uregulowania będą rzutować na kolejne lata podatkowe. Dlatego warto zapoznać się bliżej ze zmianami, które obejmą podatników na ryczałcie. Zmiana […] Czytaj więcej »

Ograniczenia w zastosowaniu ryczałtu, jako formy opodatkowania działalności gospodarczej

2019-05-07: Ryczałt, jako forma opodatkowania działalności gospodarczej, ale i najmu prywatnego wciąż pozostaje bardzo atrakcyjnym wyborem. Ma on swoje mocne strony. Posiada jednak również i wiele ograniczeń. Dobrze, aby podatnik znał słabsze strony zryczałtowanej formy opodatkowania dla podjęcia efektywniejszej decyzji czy jest on na pewno najkorzystniejszą dla niego formą opodatkowania. Dlaczego ryczałt? Jedną z korzystniejszych form […] Czytaj więcej »

Koszty eksploatacji samochodów osobowych po nowemu w 2019r. Część 2 – samochody prywatne i firmowe

2019-04-23: Środki trwałe w firmie będące samochodami osobowymi to składnik majątku występujący dziś niemal w każdej działalności. Poza tym istnieje tez grupa podatników używająca w firmie samochód prywatny, niewprowadzony, jako środek trwały do działalności. Dla jednych i drugich Resort Finansów przygotował w 2019r. szereg zmian w zakresie rozliczania kosztów użytkowania samochodów osobowych w działalności. Jaki będzie […] Czytaj więcej »

Koszty eksploatacji samochodów osobowych po nowemu w 2019r. Część 1 – leasing

2019-04-18: Leasing pojazdów samochodowych przez lata był uważany za jedną z najkorzystniejszych form użytkowania samochodu jak i jego późniejszego pozyskania na własność. Warunki leasingu dostosowane do podatników, umożliwiały im korzystanie z samochodów już na wczesnym etapie rozpoczęcia działalności. Zmiany przepisów w 2019r. pociągnęły za sobą pewne ograniczenia w zakresie zakwalifikowania do kosztów firmowych, wydatków związanych z […] Czytaj więcej »

Informacja o planowanych przerwach technicznych w dniach 12-14 kwietnia 2019.

2019-04-11: Szanowni Państwo, informujemy, że od piątku 12 kwietnia od godziny 18:00, do niedzieli 14 kwietnia, mogą wystąpić krótkie przerwy w dostępie do systemu Panel Klienta Taxe. Przerwy spowodowane będą aktualizacją oprogramowania, poszczególne wystąpienia przerw w dostępie do systemu nie powinny przekraczać 30 minut. Za utrudnienia przepraszamy. Czytaj więcej »

Najważniejsze zmiany w podatku VAT i w kasach fiskalnych w 2019r. część 2

2019-04-09: Zmiany w VAT i w przepisach regulujących podatkowe funkcjonowanie kas rejestrujących nabierają coraz szybszego tempa. Nie jest łatwo nadążyć za sporą liczbą aktualizacji ustaw podatkowych szczególnie osobom prowadzącym działalność gospodarczą. W natłoku zadań i obowiązków warto, więc poświęcić chwilę na prześledzenie skondensowanego materiału w pigułce, który z pewnością ułatwi podatnikom zrozumienie zmian podatkowych. Opodatkowanie bonów […] Czytaj więcej »

Najważniejsze zmiany w podatku VAT i w kasach fiskalnych w 2019r. część 1

2019-04-01: Bieżący rok 2019 to rok wielu zmian w ustawie o VAT, ale także w rozporządzaniach dotyczących kas fiskalnych. Część podatników utraci dotychczas posiadane profity a inni z kolei otrzymają nowe. Inne zmiany dotkną wszystkich podatników. Znajdą się też zupełnie nowe rozwiązania, które pomogą podatnikom w sprawach pozostających do tej pory nierozwiązalnymi. Dlatego warto przeanalizować poniżej […] Czytaj więcej »