Kilka informacji technicznych o Panelu Klienta

Opublikowano: 2010-09-09

Panel Klienta TAXE oparty jest na nowoczesnych technologiach webowych, czyli takich, dzięki którym możemy korzystać z oprogramowania przez przeglądarkę. Co musi posiadać nasza przeglądarka, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw Panelu?

Przede wszystkim zalecamy, aby używać możliwie najnowszej przeglądarki. Przez wzgląd na wyższe bezpieczeństwo, większą kompatybilność ze standardami. Panel przeszedł pomyślne testy w przeglądarkach:

  • Firefox (3.6.X)
  • Google Chrome (5.0)
  • Opera (10.X)
  • Microsoft Internet Explorer (8.0)

Przeglądarka powinna być koniecznie wyposażona w obsługę JavaScript oraz zawierać wtyczkę Flash Player w wersji od 8 wzwyż, która jest kluczowym elementem w mechanizmie przesyłania dokumentów.

Rozdzielczość ekranu. Im wyższa, tym lepsza. Oprogramowanie jest tak skonstruowane, aby wykorzystać całą dostępną powierzchnię ekranu. Najniższa rozdzielczość, przy której Panel zachowuje prawidłowy układ do 1024×768. Użycie niższej rozdzielczości może wywołać przemieszczenia elementów lub inne niepożądane efekty. Wyższa rozdzielczość będzie gwarantem poprawnego wyświetlenia elementów, które wymagają sporej szerokości (np. tabela Księgi Przychodów i Rozchodów).

Drukowanie. Cały panel umożliwia komfortowe drukowanie zawartości. Kiedy wybierzemy opcję „Drukuj” z menu naszej przeglądarki, panel „pozbędzie się” niechcianej zawartości (menu, paski boczne, pasek górny), oraz dokona formatowania właściwej treści pod kątem wydruku.

SSL. Komunikacja z Panelem Klienta odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL, a więc przy użyciu standardowego portu 443. Panel za każdym razem wykrywa, czy użytkownik zalogował się przy użyciu bezpiecznego połączenia, a w przypadku gdy takowe nie zostało ustanowione, następuje jego uruchomienie.

Najnowsze artykuły naszych ekspertów:

Zbieg czynności podatkowych w przypadku najmu prywatnego i działalności gospodarczej (VAT, JPK, kasa fiskalna)

2024-05-10

Najem prywatny stanowi u wielu przedsiębiorców dodatkowe źródło dochodu pasywnego. Choć teoretycznie nie jest związany z działalnością gospodarczą z uwagi [...]

Urząd skarbowy wykreślił przedsiębiorcę z rejestru VAT. Co wtedy?

2024-05-06

Wykreślenie podatnika VAT z rejestru podatników VAT to dla podatnika VAT konsekwencje w zakresie rozliczania podatku VAT ale nie tylko. [...]

Jakie darowizny można odliczyć na zasadach ogólnych (PIT-36, PIT-36L) i ryczałcie (PIT-28)?

2024-04-26

Podatnicy składając roczne zeznanie podatkowe poszukują sposobów na obniżenie podatku poprzez odliczenia ulg podatkowych. Jedną z możliwości zagwarantowanych w polskim [...]

Zagraniczna usługa budowlana świadczona przez podwykonawcę – rozliczenie VAT

2024-04-22

Bardzo powszechną praktyką jest wykorzystywanie przez głównego wykonawcę usług podwykonawców do realizacji inwestycji budowlanej zlokalizowanej w innym niż Polska kraju. [...]

Obowiązek opodatkowania PIT oraz VAT – różne daty a tylko jeden moment

2024-04-19

Obowiązek podatkowy czy to w podatku VAT czy to w podatku dochodowym od osób fizycznych PIT to nic innego jak [...]