poprzednie
czas na innowacje!

Model hybrydowy, czas na innowacje!

Profesjonalna obsługa, jak w stacjonarnym biurze rachunkowym.
Komfort i wygoda, bo przez internet.

Dowiedz się więcej »
następne

Tarcza finansowa PFR (cz. 2)

Tarcza finansowa PFR to dofinansowanie składające się na narzędzia tarczy antykryzysowej zawierające pomoc finansową przeciwdziałającą negatywnym, ekonomicznym skutkom pandemii Covid-19 oddziałującej na przedsiębiorstwa.

Mikro, małe i średnie firmy (w rozumieniu definicji na potrzeby stosowania tarczy finansowej PFR) mają możliwość wnioskować o pomocowe środki finansowe w wysokości od kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Od czego zależy wysokość dofinansowania? Gdzie należy złożyć wniosek? Czy firma może otrzymać część dofinansowania? O tym i nie tylko w poniższej publikacji.

(więcej…)Opublikowano: 2020-06-02

Tarcza finansowa PFR (cz.1)

Tarcza finansowa PFR jest jednym z opcji dofinansowań w ramach narzędzi tarczy antykryzysowej zawierającej rozwiązania przeciwdziałające negatywnym, ekonomicznym skutkom pandemii Covid-19 oddziałującej na przedsiębiorstwa.

Środki, jakie firmy mogą uzyskać korzystając z tarczy finansowej PFR sięgają od kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów zł. Dlatego warto przeanalizować warunki, wypełnienia jakich wymaga od firm ustawodawca, aby być lepiej przygotowanym do procesu składania wniosków.

(więcej…)Opublikowano: 2020-05-29

Nowe warunki przyznawania popularnych dofinansowań w zakresie tarczy antykryzysowej 2.0 i 3.0 (cz.2)

Zmiany w ustawach z dnia 16.04.2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (tarcza 2.0) oraz ustawa z dnia 14.05.2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wniosła (tarcza 3.0) przyniosły wiele złagodzeń warunków, jakie musieli spełniać przedsiębiorcy wnioskujący o dofinansowanie z tarczy antykryzysowej. Co może mieć szczególne znaczenie w zasadach kwalifikacyjnych dofinansowań? Na co zwrócić uwagę, gdy przedsiębiorca otrzyma już dofinansowanie? Na te i wiele innych pytań odpowiedziano w niniejszej publikacji.

(więcej…)Opublikowano: 2020-05-25

Nowe warunki przyznawania popularnych dofinansowań w zakresie tarczy antykryzysowej 2.0 i 3.0 (cz.1)

Ustawa z dnia 16.04.2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (tarcza 2.0) oraz ustawa z dnia 14.05.2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wniosła (tarcza 3.0) wniosły spore zmiany w programach dofinansowań w ramach tarczy antykryzysowej. Co się zmieniło w zasadach ubiegani się o dofinansowanie? Na co zwrócić szczególną uwagę? Na te i wiele innych pytań odpowiedziano w niniejszej publikacji.

(więcej…)Opublikowano: 2020-05-22

Przesunięte terminy zobowiązań podatnika względem organów administracyjnych państwa

Panująca pandemia Covid-19 wywołuje wiele negatywnych skutków gospodarczych wśród firm. Jedną z nich jest zwalnianie pracowników, obniżenie osiąganych przychodów czy brak możliwości realizacji lub dokończenia wykonania umów. Część pracowników wykonuje swoje zadania zdalnie, inni aktualnie przebywają na zwolnieniach lekarskich lub opiece nad członkami rodzin. Przedszkola, szkoły są zamknięte, co powoduje, iż rodzice muszą cały czas skupiać uwagę również na swoje pociechy łącząc to wszystko z pracą zdalną.

Wymienione czynniki i pewnie szereg innych niezwykle mocno utrudniają wypełnienie obowiązków podatników wobec organów administracyjnych państwa zgodnie z dotychczas obowiązującymi terminami. Dlatego Resort Finansów zdecydował o zmianie niektórych terminów, pomagając tym samym przedsiębiorcom, ale też i innym osobom w wykonaniu w terminie wszystkich obowiązków administracyjnych podatnika.

(więcej…)Opublikowano: 2020-04-24

Z jakich instrumentów dofinansowań i ulg mogą skorzystać podatnicy prowadzący działalność gospodarczą Część 2

Ustawa z 31 marca 2020r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw zwaną dalej ustawą o zwalczaniu skutków ekonomicznych wywołanych przez Covid-19 oprócz dofinansowań bezpośrednich do wynagrodzeń, składek ZUS, kosztów prowadzenia działalności czy pożyczek oferuje także szereg narzędzi związanych z korzystnym rozliczeniem w ciągu roku, które standardowo dostępne jest dopiero na etapie rozliczenia rocznego. O tym i o wielu innych rozwiązaniach można znaleźć w poniższej publikacji.

(więcej…)Opublikowano: 2020-04-21

Z jakich pozostałych instrumentów dofinansowań i ulg mogą skorzystać podatnicy prowadzący działalność gospodarczą Część 1

Panująca pandemia Covid-19 powoduje, iż występuje ogromne zainteresowanie wśród przedsiębiorców różnymi rozwiązaniami pomocowymi w zakresie eliminowania negatywnych skutków ekonomiczno-gospodarczych spowodowanych przez koronawirusa.

Ustawa z 31 marca 2020r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw zwaną dalej ustawą o zwalczaniu skutków ekonomicznych wywołanych przez Covid-19 zawiera wiele zróżnicowanych propozycji dla przedsiębiorców i nie tylko. Z czego mogą skorzystać małe firmy?

(więcej…)Opublikowano: 2020-04-20