poprzednie
czas na innowacje!

Model hybrydowy, czas na innowacje!

Profesjonalna obsługa, jak w stacjonarnym biurze rachunkowym.
Komfort i wygoda, bo przez internet.

Dowiedz się więcej »
następne

Odwrotne obciążenie w zakupie i w sprzedaży Część 2 – usługi

Mechanizm odwrotnego obciążenia od samego początku obowiązywania dostarcza podatnikom wielu wątpliwości w aspekcie prawidłowości jego zastosowania. W pierwszej kolejności objął on określone w załączniku nr 11 do ustawy o VAT towary, w drugiej wyszczególnione w załączniku nr 14 do ustawy o VAT usługi. Te ostatnie w przeważającej większości stanowią usługi budowlane.

(więcej…)Opublikowano: 2019-07-22

Odwrotne obciążenie w zakupie i w sprzedaży Część 1 – towary

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą realizują w toku jej prowadzenia różnego rodzaju transakcje gospodarcze opodatkowane według różnych przepisów ustaw podatkowych. Jednym z takich typów transakcji jest sprzedaż towarów objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia.

(więcej…)Opublikowano: 2019-07-04

Zasady odliczania podatku VAT naliczonego Część 2

Od wielu lat procesy odliczania podatku VAT z jednej strony zostają upraszczane, ale z drugiej strony ograniczane. Dla polskiego podatnika ważnym jest, aby pamiętać, że czynny podatnik VAT ma podstawowe i fundamentalne prawo do odliczenia podatku VAT natomiast skorzystanie z tego prawa wymaga znajomości kilku podstawowych zasad, które umożliwią mu dane prawo zrealizować.

(więcej…)Opublikowano: 2019-06-26

Zasady odliczania podatku VAT naliczonego Część 1

Rozliczenie podatku VAT nie jest sprawą łatwą dla bardzo wielu podatników. Ustalenie momentów czy można i kiedy dokonać odliczenia podatku VAT z dokumentów potwierdzających zakup jest bardzo ważne w aspekcie prawidłowości ustalenia zobowiązania lub nadwyżki VAT. Dlatego też, podatnik powinien znać kilka podstawowych zasad, którymi rządzi się rozliczenie i odliczenie podatku VAT.

(więcej…)Opublikowano: 2019-06-11

Dochód w działalności gospodarczej

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z osiąganiem korzyści w postaci zarobku pomniejszonego o wydatki niezbędne do jej prowadzenia. Niemal w każdej firmie przychodzi czas, gdy podatnik będzie ubiegał się o dofinansowanie swojej działalności, które będzie pochodzić ze źródeł obcych. Może ono przybrać postać kredytu, pożyczki czy też dotacji ze środków krajowych, ale także unijnych. W takich sytuacjach pojawia się często kategoria dochodu z działalności gospodarczej. Inne przypadki, to potrzeba określenia wyników finansowych firmy dla własnych potrzeb. Dlatego warto poznać kilka podstawowych zasad przybliżających podatnika, czym naprawdę jest dochód w działalności gospodarczej

(więcej…)Opublikowano: 2019-06-04

Informacja o zmianie Cennika (tabeli pakietów) i Regulaminu świadczenia usługi Taxe od 1.06.2019 / 1.07.2019 r.

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 30.05.2019r. został udostępniony nowy Cennik (tabela pakietów) oraz Regulamin świadczenia usługi Taxe. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Nowe dokumenty zostały opublikowane w sekcji „Oferta”, można je pobrać również bezpośrednio za pośrednictwem linków:
Regulamin: https://www.taxe.pl/RegulaminUslugiTaxe_2019-06-01.pdf
Cennik (tabela pakietów): https://www.taxe.pl/CennikUslugiTaxe_2019-06-01.pdf

Przygotowaliśmy również dokument zawierający wyłącznie listę wprowadzonych zmian:

Nowe wersje dokumentów obowiązują od 1.06.2019 r. Dla Klientów, z którymi Umowa o świadczenie usługi Taxe została zawarta przed 1.06.2019, nowe wersje dokumentów obowiązują od 1.07.2019r.

Zmiany w Regulaminie oraz Cenniku usługi (tabeli pakietów) wprowadzają wyłącznie ujednoznacznienia występujących interpretacji, zmiany porządkowe oraz dostosowania treści dokumentów do aktualnych przepisów prawa. Nie wprowadzają natomiast dla Klienta żadnych nowych obowiązków, ani dodatkowych opłat w podstawowym trybie świadczenia usługi.

Opublikowano: 2019-05-30

Ułatwienia dla podatników na ryczałcie

Rok 2019 przyniósł szereg zmian w różnych ustawach podatkowych. Ustawodawca dokonał tez wielu zmian w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym. Pierwszy raz zmiany te będą miały zastosowanie od wykonywanych przez podatnika rozliczeń w 2019r. Inne uregulowania będą rzutować na kolejne lata podatkowe. Dlatego warto zapoznać się bliżej ze zmianami, które obejmą podatników na ryczałcie.

(więcej…)Opublikowano: 2019-05-14