poprzednie
czas na innowacje!

Model hybrydowy, czas na innowacje!

Profesjonalna obsługa, jak w stacjonarnym biurze rachunkowym.
Komfort i wygoda, bo przez internet.

Dowiedz się więcej »
następne

Sprzedaż kursów online w PIT i w VAT Część 2

Sprzedaż usług przez internet wymaga od podatnika dokładnego określenia momentu, w którym należy opodatkować daną transakcję w VAT i PIT. Gdy przedmiotem sprzedaży są utwory, do których przenoszone są prawa autorskie (poza osobistymi) albo przekazywane licencje do ich użytkowania, wówczas metodologia ustalenia prawidłowości opodatkowania takiej sprzedaży może przysporzyć podatnikowi wielu problemów. Dlatego warto przede wszystkim każdorazowo analizować indywidualnie taką transakcję.

(więcej…)Opublikowano: 2019-08-05

Sprzedaż kursów online w PIT i w VAT Część 1

Globalna sieć internet oferuje sprzedawcom możliwość spotkania się on-line z nabywcami i zaoferowania im swojej oferty sprzedaży towarów lub usług. Coraz więcej usług, które jeszcze kilkanaście lat temu były oferowane w systemie stacjonarnym a więc na miejscu, dziś są wykonywane także w czasie rzeczywistym przez internet. Specyfika świadczenia tego typu usług wymaga od firm rozpoznania momentu, w którym wyświadczone usługi muszą być opodatkowane. Jeżeli do tego dochodzi aspekt praw autorskich to opodatkowanie transakcji sprzedaży takich usług może przynieść podatnikom sporo problemów.

(więcej…)Opublikowano: 2019-07-29

Informacja o przerwach technicznych w dniach 26-28.07.2019r.

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 26-28 lipca 2019r., w związku z planowaną rekonfiguracją wewnętrznej infrastruktury sieciowej, mogą wystąpić krótkie, sporadyczne przerwy w dostępach do rejestrów księgowych w Panelu Klienta. Nie przewiduje się przerw w dostępie do pozostałych funkcjonalności panelu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Opublikowano: 2019-07-26

Odwrotne obciążenie w zakupie i w sprzedaży Część 2 – usługi

Mechanizm odwrotnego obciążenia od samego początku obowiązywania dostarcza podatnikom wielu wątpliwości w aspekcie prawidłowości jego zastosowania. W pierwszej kolejności objął on określone w załączniku nr 11 do ustawy o VAT towary, w drugiej wyszczególnione w załączniku nr 14 do ustawy o VAT usługi. Te ostatnie w przeważającej większości stanowią usługi budowlane.

(więcej…)Opublikowano: 2019-07-22

Odwrotne obciążenie w zakupie i w sprzedaży Część 1 – towary

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą realizują w toku jej prowadzenia różnego rodzaju transakcje gospodarcze opodatkowane według różnych przepisów ustaw podatkowych. Jednym z takich typów transakcji jest sprzedaż towarów objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia.

(więcej…)Opublikowano: 2019-07-04

Zasady odliczania podatku VAT naliczonego Część 2

Od wielu lat procesy odliczania podatku VAT z jednej strony zostają upraszczane, ale z drugiej strony ograniczane. Dla polskiego podatnika ważnym jest, aby pamiętać, że czynny podatnik VAT ma podstawowe i fundamentalne prawo do odliczenia podatku VAT natomiast skorzystanie z tego prawa wymaga znajomości kilku podstawowych zasad, które umożliwią mu dane prawo zrealizować.

(więcej…)Opublikowano: 2019-06-26

Zasady odliczania podatku VAT naliczonego Część 1

Rozliczenie podatku VAT nie jest sprawą łatwą dla bardzo wielu podatników. Ustalenie momentów czy można i kiedy dokonać odliczenia podatku VAT z dokumentów potwierdzających zakup jest bardzo ważne w aspekcie prawidłowości ustalenia zobowiązania lub nadwyżki VAT. Dlatego też, podatnik powinien znać kilka podstawowych zasad, którymi rządzi się rozliczenie i odliczenie podatku VAT.

(więcej…)Opublikowano: 2019-06-11